top of page
background_edited.jpg

Miluji koně. Vlastnil sem dva a stále doufám, že jednou zase budu. Teď sem však tuhle lásku odložil, abych se mohl věnovat vám a dělat to, co dělám.

Obrovskou radost sem měl z docházení za Kačenkou, kde sem se věnoval přirozené komunikaci pod vedením skvělé a velmi talentované Veronika Schreiberova. Trávil sem s nimi minulé léto a plánuji i toto.

background_edited.jpg

Přirozená komunikace mě naučila hodně o přístupu k lidem a o tom, jak se vlastně k sobě chovat. Uvědomil sem si, že své vztahy příliš stavíme na tom, že jeden po tom druhém něco chceme a vyžadujeme. Chceme pozornost, dárky, večeře, zájezd na dovolenou, lásku, sex a tak podobně.

Časem však toto vyžadování tu druhou stranu otupí a přestane to pro ni být zábavné. Pak už neděláme věci z lásky, ale jen pro to, aby byl klid, to však znamená, že do toho nedáváme srdíčko. A to platí zejména v intimním životě, který by měl být celý o vzájemnosti.

background_edited.jpg
Citát2.png

Přestávám po lidech chtít a snažím se místo toho společně tvořit, protože ať děláme cokoliv, vytváříme společný prožitek. 

background_edited.jpg

Dělejme věci společně a srdcem proto, že nás to oba zajímá. Toho se však nedosáhne tím, že tu druhou stranu nutíme a doufáme, že jednou je to začne bavit, musíme ukázat, že ten čas s námi je příjemný a tvořit s námi je zábava. Často to přirovnávám k tomu, jako by jste natáhli ruku k tomu druhému a řekli "pojď se mnou", a ten druhý člověk měl na výběr dělat cokoliv jiného, proč by tedy měl jít právě s vámi? Je důležité chválit každý vstřícný krok a ocenit snahu, nechat toho druhého, ať vyjádří svůj pohled a nelpět jen na tom svém, snažit se hledat takové způsoby, které budou bavit oba, nezlobit se, pokud tomu druhému něco nejde a mít s nimi trpělivost a zvlášť u dlouholetých vztahů, kde se musí překonávat mnoho bloků a bolístek, které jste si způsobili vzájemným nátlakem.

background_edited.jpg
Citát2.png

Nikdo nám nic nedluží a nikoho nevlastníme.

background_edited.jpg

Přesto se tak k ostatním chováme a pak se divíme, že je to s námi nebaví, že odchází z našeho života. Kdykoliv s někým budete jednat, ať je to váš kadeřník, kolegové, kamarádi, rodina, nebo váš partner, snažte se, aby se s vámi ten člověk cítil dobře.

ČLÁNEK
NAUČTE SE NIC NEVYŽADOVAT

About Section
bottom of page